Українська хустка
А хустка в нас завжди була в пошані
У літню спеку й люті холоди.
Їх гарно так замотували пані,
Як йшли до церкви, вдома, та й завжди.
А літню хустку часто вишивали,
Щоб гарною на голові була.
І хустка людям щедро дарувала
Свій захисток від сонця і тепла.
Красоткіна Н.Г
7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. Це свято з’явилося зовсім нещодавно, але стало воно всесвітньовідомим.
Здавна хустка вважалась українським національним аксесуаром, який зберігає в собі старовинні традиції нашого народу. Вона є символом прихильності, любові, вірності, прощання, скорботи, оберегом і важливим ритуальним предметом. Це — невід’ємна частина нашої культурної спадщини.
Хустина є оберегом жінки з давніх-давен. Дівчатка, в основному, носили стрічки, віночки, а коли жінка виходила заміж, то вона одягала на голову хустку, яка була її оберегом, оберегом сім’ї, родини. Це — символ і необхідність.
Вона була маркером соціального стану жінки. Молодиці носили білі або яскраві хустки, старші жінки — темні, вдови — чорні. Незаміжні дівчата часто вив’язувались вінкоподібно.
Хустка — широко розповсюджене по всій Україні квадратне платове вбрання голови. Способи пов’язування хусток, які частково наслідували способи пов’язування наміток, були різними. У північних районах хустку пов’язували під підборіддям, а кінці зав’язували на маківці (цьому передувало зав’язування двох невеликих платків, один з яких проходив під підборіддям). На Київщині кінці хустки обгортали навколо шиї та зав’язували на потилиці. На Середньому Подніпров’ї хустку драпірували в особливий спосіб довкруги голови, але так, щоб залишити відкритим денце очіпка.
Хустину використовували й у різних обрядах, зокрема весільних. Найпопулярніший – покриття голови нареченої хусткою. Це символізувало вихід із дівоцтва та початок заміжнього життя. Ця традиція, до речі, збереглася в Україні й донині.
Сьогодні яскраві хустки поступово завойовують прихильність не тільки українок, а й модниць усього світу. А от же українське вкотре стає світовим трендом.
Флешмоб придумали в 2019 році і він має назву: “Зроби фото з хусткою”; під час якого кожна жінка прикрашає себе автентичним аксесуаром та продемонструє багатовікову красу української жінки. Відтак усіх українок закликають робити світлини з хусткою та публікувати їх в соціальних мережах з хештегом #українськахустка.
Волице-Полівська ЗОШ І-ІІІ ступенів також взяла участь у флешмобах. Більше дізнатися про флешмоби школи можна за посиланням:
https://youtu.be/A6F1ncRFkXI та свято української хустки у 7 класі під керівництвом Поліщук Ольги Іванівни за посиланням:https://youtu.be/qrcU_KpEmgA