Засідання спільноти учителів трудового навчання (технологій) з питання «Інноваційні методи та підходи викладання предметів технологічної освітньої галузі».
16 квітня 2024 року на базі Волице-Полівського ліцею Теофіпольської селищної ради (директор Наталія ВОЛЧЕНКО) провели засідання спільноти учителів трудового навчання (технологій) з питання «Інноваційні методи та підходи викладання предметів технологічної освітньої галузі».
Комунальна установа Центр професійного розвитку педагогічних працівників Теофіпольської селищної ради з метою здійснення консультативної підтримки професійної спільноти учителів трудового навчання (технологій) закладів загальної середньої освіти 16 квітня 2024 року на базі Волице-Полівського ліцею Теофіпольської селищної ради (директор Наталія ВОЛЧЕНКО) провели засідання спільноти учителів трудового навчання (технологій) з питання «Інноваційні методи та підходи викладання предметів технологічної освітньої галузі».
У відповідному заході взяли участь учителі із 15 закладів загальної середньої освіти Теофіпольської селищної ради, що викладають трудове навчання (технології) у закладах загальної середньої освіти.
Модератор засідання Валентина МІЩИШИНА, директорка ЦПРПП Теофіпольської селищної ради, акцентувала увагу спільноти на питанні «Оцінювання проєктної діяльності учнів на уроках технологій (трудового навчання).
Запропоновані теми для обговорень сприяли активізації інтересу учасників засідання до творчого розвитку, соціалізації та умінь працювати в команді.
Директор Волице-Полівського ліцею Наталія ВОЛЧЕНКО поділилась досвідом роботи щодо модернізації освітнього процесу за рахунок упровадження сучасних інноваційних технологій як умови самовдосконалення та самореалізації учасників і здобувачів навчального процесу.
Крім цього директор закладу звернула увагу на вивчення й узагальнення питання формування життєвих компетентностей особистості учня на основі розвитку творчих здібностей, підвищення якості знань учнів з базових предметів навчального плану, підвищення професійної підготовки педагогічних працівників, удосконалення роботи органів учнівського самоврядування, сприяння позитивній мотивації учнів до пізнавальної діяльності, забезпечення умов для розвитку творчої особистості дитини, залучення педагогів до участі в інноваційних і дослідно-експериментальних проектах різних рівнів, стимулювання педагогів до оволодіння сучасними інформаційно-комунікаційними технологіями.
Обговорено питання:
Організація роботи з обдарованими дітьми в умовах реалізації державних освітніх стандартів. Голова професійної спільноти вчителів трудового навчання (технологій), вчитель вищої категорії, «учитель методист» Теофіпольського ліцею №2 Анатолій ШИНКАРУК .
Інноваційні методи та підходи викладання предметів технологічної освітньої галузі. Заступник директора з навчально- виховної роботи Волице-Полівського ліцею Маріанна КРАТАСЮК
Цікавим був практичний блок.
Інтегрований урок в 5 класі (технології, українська мова, англійська мова, ІК «Здоров’я, безпека і добробут») на тему «Технологія приготування бутербродів». Вчитель технологій Волице-Полівського ліцею Людмила ГУМЕНЮК, вчитель української мови та літератури Волице-Полівського ліцею Маріанна КРАТАСЮК, вчитель англійської мови Галина ПЕЧУРКІНА, вчитель інтегрованого курсу «Здоров’я, безпека і добробут» Ольга СЕМЕНЮК.
Педагогічний мікс «Пробудження Землі від зимового сну» (фрагменти заняття з конструювання та уроків з предмету «Дизайн і технології» в структурному дошкільному підрозділі та 1-4 класах).
Заняття в дошкільному підрозділі «У пташиному гаю» (виготовлення декоративної пташечки з ниток). Вихователі дошкільного підрозділу Волице-Полівського ліцею Світлана ДЕМЕДЮК, Тетяна СУПРУНЮК.
Фрагмент уроку в 1 класі «Що за квіти чарівні на лужку розквітли? Це ж метелики барвисті сіли відпочити!» (виготовлення барвистих метеликів із серветок в техніці паперопластика). Вчитель початкових класів Волице-Полівського ліцею Валентина ДЕМЕДЮК.
Фрагмент уроку в 2-3 класах «Квітучі яблуні» (виготовлення об’ємної аплікації з паперу). Вчитель початкових класів Волице-Полівського ліцею Лариса РИЖАК.
Фрагмент уроку в 4 класі «Кульбабки – промінчики сонця» (виготовлення кульбабки з оксамитового дроту та ниток в техніці «Квіти із пряжі»)
Вчитель біології Волице-Полівського ліцею Людмила ТКАЧУК.
Учасники засідання взяли участь у відповідних локаціях:
І локація. Гурток «Палітра ідей» - як майданчик для натхнення та творчості. Керівник гуртка Людмила ГУМЕНЮК.
ІІ локація. Магія добра: унікальні вироби від соціального шкільного підприємства «Чарівна Скриня» - Підтримайте нас та ЗСУ! Здобувачі освіти.
ІІІ локація. Природні матеріали, які стають мистецтвом: гурток «Студія флористичного дизайну». Керівник гуртка Людмила ТКАЧУК
Психологічний тренінг «Якщо світиш іншим, не згори сам» провела практичний психолог Волице-Полівського ліцею Антоніна ГНАТЮК.
Учасники засідання поділились власними ідеями та досвідом роботи. Методичний діалог був цікавим, плідним та результативним.