Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності та День ЦЗ
З 22 квітня по 26 квітня 2024 року у Волице-Полівському ліцеї тривав Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності.
Протягом цього тижня наші учні та вчителі активно долучилися до різноманітних заходів, спрямованих на підвищення обізнаності та навичок у сфері безпеки.
Традиційно тиждень розпочався з загальношкільної лінійки та оголошення плану роботи. Кожного дня ми розглядали різні види небезпеки,та алгоритми дій в разі їх виникнення. У понеділок інформаційний центр провів захід, присвячений охороні водних ресурсів; із вчителькою англійської мови Галиною Іванівною Печуркіною розглянули надзвичайні ситуації метеорологічного походження. Вчителька біології Людмила Петрівна Ткачук провела практичне заняття "Шість небезпечних зон ризику поза домом", яке дозволило учасникам зрозуміти, наскільки важливо бути готовими до можливих небезпечних ситуацій.
Наступного дня учні 5-7 класів з вчителькою основ здоров'я Ольгою Іванівною Семенюк переглядали відео «Правила безпеки при поводженні з газом та вогнем». З метою закріплення отриманої інформації та перевірки як учні засвоїли правила безпеки, педагог-організатор Тетяна Володимирівна Денисюк провела цікавий вебквест.
У середу до нас у ліцей завітав поліцейський офіцер громади капітан поліції Черепюк Сергій Олександрович. Він поділився з учнями цікавою інформацією про роботу поліції та важливі аспекти правопорядку у нашій громаді. Під час своєї розповіді Сергій Олександрович розповів про основні правила дорожнього руху, наголосивши на їхньому значенні для запобігання дорожньо-транспортним пригодам, також пояснив учням, як правильно переходити дорогу, користуватися пішохідними переходами та дотримуватися інших важливих норм безпеки на вулиці. Звернув увагу на безпечне поводження біля водойм, а також зауважив на небезпеку, яку несуть за собою тютюнопаління, електронні сигарети, вживання наркотичних та психотротних речовин.
У четвер, 25 квітня, в нашому ліцеї проходив День цивільного захисту - важливий захід, що спрямований на підготовку та підвищення обізнаності щодо дій у надзвичайних ситуаціях. День розпочався з оповіщення та збору постійного складу закладу освіти, постановки завдань та загальношкільної лінійки з нагоди урочистого відкриття Дня Цивільного захисту. У рамках дня учні та вчителі взяли участь у різноманітних тренуваннях по відпрацюванню сигналів ЦЗ: «Увага всім! Повітряна тривога». «Увага всім! Радіаційна небезпека»; «Увага всім! Пожежа». Заступник директора з навчально-виховної роботи Маріанна Миколаївна Кратасюк та педагог-організатор Тетяна Володимирівна Денисюк нагадали для всіх алгоритм дій в разі отримання сигналу "Повітряна тривога", вчителька фізики Тишко Ганна Георгіївна розповіла як убезпечити себе в разі радіаційної загрози. Вчителька англійської мови повторила разом з усіма дії в разі виникнення пожежі. Вчитель предмету "Захист України" Володимир Павлович Кратасюк ознайомив із правилами користування засобами індивідуального захисту та разом із сестрою медичною Тетяною Іванівною Суханюк провели тренінг з надання першої долікарської допомоги потерпілому.
У приміщенні бібліотеки Ірина Іванівна Іванюк розгорнула виставку книжок, альбомів, пам’яток, брошур, періодичних видань з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності, а саме: «Цивільний захист», «Надзвичайні ситуації», «Знай і вмій», «Людина в екстремальних ситуаціях», «Природа і людина», «Мінна безпека». Зроблено виставку стінних листівок, які готували учні з питань цивільного захисту та безпеки життєдіяльності у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій природного характеру. Класні керівники та вихователі організували для своїх учнів і вихованців цікаві та захоплюючі вікторини, змагання, конкурси та провели відкриті уроки на теми: «Правила поведінки в умовах воєнного стану», «Урок безпеки з псом Патроном або небезпечні знахідки», «Лайфхаки для виживання в екстремальних ситуаціях», «Порядок дій при виявлення вибухонебезпечних предметів». Директор ліцею Наталія Сергіївна Волченко провела практичне заняття «Виготовлення засобів індивідуального захисту», під час якого учні навчились виготовляти ватно-марлеві пов'язки та обговорили їхнє значення у забезпеченні власної безпеки.
У п’ятницю було підведено підсумки та нагороджено переможців вікторин, конкурсів та активних учнів.
Важливо, щоб учасники освітнього процесу отримали нові знання та навички, які зроблять їх більш захищеними та готовими діяти в умовах небезпеки. А ми бажаємо усім нашим дітям і колегам, щоб вони гарно знали всі правила безпеки та алгоритми дій в разі загрози, але, щоб вони ніколи їм не знадобилися. Бережіть себе і своїх рідних!